Her ne kadar saç ekimi oldukça popüler olsa da kendi içinde halen sıkıntılı noktaları var. İster organik olsun, ister gübreli ya da bambaşka isimlerle anılsın, sonuçta ense bölgenizdeki saçınızdan ekim yapılıyor.

Ense bölgesi ile saçın ön ve tepe bölgesinin karakteristikleri farklıdır. O nedenle saçlar genelde ön ve tepeden dökülür. Ense ve kulakların üzerleri genellikle çok ileri yaşlarda bile dökülmez. Demek ki aynı saç değil; gerçekten de değil.

Bazı saç ektirenlerde görürsünüz, kişinin her ne kadar kendi saçı olsa da hiç de doğal durmaz. Dikkat çeker ve karşısındaki insanın bakışları saç ektireni rahatsız eder. Son zamanlarda saç ekiminin yaygınlaşması da yanlış uygulamaları, kötü ekimleri beraberinde getirmiştir. Reklamlar çok afilidir ancak gerçekler genelde reklamlarla pek uyuşmaz. “Hayaller Paris gerçekler Bitlis” özlü sözü ile özetlenen duruma benzer anlayacağınız…

Bu nedenlerle hala deriye sürülen saç ürünlerinin devasa bir müşteri kitlesi var. Özellikle menapozdan sonra bayanların saç dökülme problemleri için bu ürünler en az erkekler kadar önemli.

Piyasada pek çok saç ürünü var. Öyle çok ki, Google’a “en iyi saç ürünü” yazdığınızda 2 milyondan, “best hair product” yani İngilizcesini yazdığınızda tam 256 milyon sonuç çıkıyor. Gerisini siz düşünün!

Hepsi çok iddialı, ancak ben daha bir tanesi için memnun edici sözler duymuş değilim. Bu konu bana çok sorulduğu için en iyisinin yazmak olduğunu düşündüm. Kendi tercih ettiğim ve kullandığım ürünü, reklam olur diye söylemeyeceğim ancak karanlıkta bir fil tarif edeceğim size…

En popüler ürün halen minoxidil. Etki mekanizmasını tam olarak bilmesek de FDA onayı da almış olan bu ürün saça deriden sürülerek etki ediyor (1). Minoxidil halen karşısına çıkmış Aminexil, Dercos ve Kerium gibi ticari ürünlerden daha etkin ve rakipsiz görünüyor (2).

Saç çıkarma konusunda minoxidil halen karşısında bir rakip görmüyor. Ancak onun da kendince sorunları var; saç köküne öyle kolay ulaşamıyor.

 

Ancak yapılan çalışmalar göstermiştir ki ürünlerin içindeki minoxidilin (genelde %5 ve %2’lik solüsyonları piyasada) sadece yirmide biri deriye nüfuz edebiliyor (3). Yine de bu minoxidilin etkin olduğu gerçeğini ortadan kaldırmıyor; ancak deriye daha iyi nüfuz edebilmesini sağlayacak yardımcıların çok önemli olduğunu gösteriyor.

 

Minoxidili iyi bir taşıyıcıya (deriden emilimi kolay, kıl şaftını takip edebilen bir taşıyıcı) bağlayabilirseniz, ondan çok daha fazla yararlanabilirsiniz. Şekilde yazan “no irritation” benim yazıda ifade ettiğim kaşıntı, pullanma, kızarıklık, mikroçatlaklara karşılık gelen ifade… Etil alkol bunlara neden olduğu için ideal bir üründe etil alkol olmasa iyi olur.

Bu bölümü şöyle özetleyebiliriz: Minoxidil halen bir saç ilacının veya saç çıkaran bir ürünün ilk vazgeçilmezidir. Ancak yardımcılara ihtiyacı olduğu da ortada… Minoxidil ile ilgili önemli sorunlardan bir tanesi, minoxidilli ürünlerin genelde etil alkol içermesi… Etil alkol iki nedenle sakıncalı; birincisi deriyi kuruttuğu için ciddi kaşıntı, mikro çatlaklar, bazen kızarıklık ve pullanma ile kepek benzeri sorunlara yol açabiliyor. Sonuçta bu tür saç ilaçları uzun süre kullanılacağı için (en az 3-6 ay) bu tür şikayetler yılgınlık veriyor ve vazgeçmelere neden olabiliyor. İkincisi bazı insanların etil alkole değişik nedenlerle (dini, sosyal, sağlıkla ilgili nedenler) uzak durmaları. Bana göre de saç çıkaran bir ürünün içinde etil alkol olmamalı. Bu da ikinci kural olsun.

 

Özellikle erkek tipi saç dökülmesinden sorumlu hormon testosteron değil dihidrotestosterondur. Dolayısıyla testosteronu dihidro formuna döndüren 5 alfa redüktaz enziminin inhibe edilmesi saç çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu işi yapan bilinen en iyi molekül finasteriddir ve finasterid de FDA onaylı bir saç çıkarıcı moleküldür (1). Finasterid aslında erkeklerde prostat büyümesini yavaşlatan bir ürün ve Proscar ticari ismi ile meşhur. Daha sonra aynı işi gören dutasterid isimli ilaç da Avodart ismi ile ülkemizde satılıyor. Bu ilaçların ya da 5 alfa redüktaz enzimini engelleyen bir ürünün de mutlaka ilacın içinde olması gerekiyor. Eskiden beri saw palmetto (cüce palmiye) ekstresinde bu işi yapan bir maddenin olduğuna inanılır. Bu konuda bazı bilimsel çalışmalar da bulunmaktadır (4). Isırgan otunun da böyle bir etkinliği olabilir (5). Demek ki ürünümüzde mutlaka bir 5 alfa redüktaz inhibitörü (engelleyicisi) olacak.

Kadın ve erkekte koltuk altı, cinsel organlar etrafında kıllanma yapan Dihidrotestosteron (DHT) hormonu hakkaten KIL bir hormon. Saçta bu yaptıklarının tam tersini yapıyor ve saçı döküyor. Bu nedenle DHT oluşumunu azaltmamız gerekiyor. Bunu da en iyi yapan finasteride… Ayrıca Saw Palmetto, ısırgan otu gibi bitkisel kaynaklardan da yararlanılabilir. 

Başka bir konu da saç kökü hücrelerinin artan enerji ihtiyacının karşılanması. Bu son derece karmaşık konuyu kısaca geçmek istiyorum. Saç dediğimiz ölü doku ağırlıklı olarak keratin dediğimiz proteinden oluşmuş durumda. Bu proteini saçın kökündeki keratinositlerin üretmesi gerekiyor. Her yerde olduğu gibi burada da üretim için enerji gerekiyor. Hücrelerin enerji santrali olan mitokondrilerin uyarılması, tam kapasite ile çalışması için enerji yollarını açılması gerekiyor. Bu gizemli konuda size bir literatür gösteremeyeceğim çünkü o zaman dikkatli okuyuculara sırrımı açmış olurum. Ancak ürünümüzde mutlaka mitokondrinin enerji üretimini artıracak bir madde bulunmalıdır.

Mitokondri tüm hücrelerimizin “enerji santralidir”.

 

Her tür gıdayı (yağ, protein, karbonhidrat) oksijen varlığında enerji üretimi için kullanabilir. 

Mitokondri çok enerji ürettiğinde bir takım sıkıntılar ortaya çıkar; bunlardan en bilindik olanı serbest oksijen radikalleridir ve mitokondrinin yorulmasına, fonksiyon görememesine neden olur (6). Bu sorunun mutlaka önlenmesi ve mitokondriyi bozan serbest radikallerin ortamdan süpürülmesi gerekir. Yani ürünümüzde iyi bir serbest radikal süpürücüsü bulunmak zorunda… Ve bu süpürücü saça uyguladığınız ilacın içinden hücrelere ulaşmalı, mitokondriye girip oradaki fazla radikalleri süpürmeli.

 

 

Mitokondri tüm organ ve sistemler için olduğu gibi saç için de çok önemlidir ve düşmüş enerji üretim seviyesini yükseltmek gerekir ki saçın yeniden çıkmasına yardımcı olabilsin. 

 

 

 

Yazı çok uzadı şu ana kadar yazdıklarımızı özetleyip geriye kalanlara diğer yazıda yer verelim.

İdeal bir saç ilacının barındırması ve barındırmaması gerekenler:

 1. Minoxidil olmazsa olmaz, yerine koyabileceğimiz başka bir ürün henüz yok.
 2. Etil Alkol olursa olmaz, uzun vadede ciddi yan etkilere neden oluyor. Ayrıca insanlar hoşlanmıyor.
 3. 5 alfa redüktaz inhibitörü: Bu mutlaka ürünün içinde olmak zorunda değil. Ağızdan da alınabilir. Ancak çoğu kişi saç sorunu için ağızdan ilaç kullanmak istemiyor. Bu nedenle saw palmetto, ısırgan otu ya da başka bir bitkisel üründen faydalanılabilir.
 4. Mitokondrinin enerji seviyesini yükseltecek bir ürün… Bu bilgi biraz gizli.
 5. Özellikle çok enerji üreten mitokondride oluşan serbest radikalleri süpürecek bir antioksidan. E vitamini olabilir örneğin; ancak E vitamini yani alfa-tokoferol bu iş için ideal değildir. Çünkü bir radikali süpürünce kendisi radikal hale dönüşür ve bir başka molekülden yardım almaya ihtiyaç duyar. Demek daha başka bir molekül bulunması gerekiyor.
 6. Tüm bu etken maddelerin içinde “uyumlu” bir şekilde bulunduğu ürünümüz, saç dökülmesi konusunda tamamen bilimsel bir formülasyondur…

WWW.MELOXCIN.COM

Bu yazının özeti böyle ancak emin olun turpun büyüğü hala heybede…

 1. http://www.tandfonline.com
 2. https://anndermatol.org
 3. https://deepblue.lib.umich.edu
 4. https://www.hindawi.com
 5. https://www.thieme-connect.com
 6. https://peerj.com

45 Comments

 1. Hocam slm lar.ürün hakkında fiyat ve nasıl temin ediceğim hakkında bilgi almak isterdim..saç benim sosyal hayatımı çok etkiledi ve insanların arasına çıkamaz oldum pisikolojik durumum bozuldu..👐👐lütfen yardım edin..iyi çalışmalar hayırlı günler.

 2. Hocam Merhabalar ,
  Ürününüzü , eminim gelir düzeyi düşük alt tabakada kullanmak istiyor fakat malum fiyatından dolayı alamıyor. Şahsen kullanmayı çok arzu ediyorum fakat bütçem yetmiyor. Bu konuda bir gelişme olur mu ? Yoksa ya bu parayı verip kullanıcaksınız yada ömür boyu mahrum mu kalıcaz bu üründen

  1. Sayın Demirtaş

   Bu konuda ne deseniz haklısınız. Ancak ürünü fiyatını ben belirlemiyorum. Seri üretime geçildiğinde daha ulaşılabilir bir hale getirmeye çalışılacaktır. Kesinlikle “bu parayı verip kullanacaksınız” gibi nobran, “ömür boyu mahrum kalacaksınız” gibi ukala ifadeleri duymayacaksınız. Ancak inanın bu ülkede çok zor bir iş yapıyoruz. Aldatmak, afili reklamlar yapıp insanları yanıltmak daha kolay bir yol. Böyle olmamaya, öyle yapmamaya gayret ediyoruz. Ürünün daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi ve ar-ge faaliyetlerinin devam edebilmesi dengesi zor bir iş… Umarım kısa zamanda fiyatı biraz daha aşağıya gelir. Selamlarımla…

  2. Cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Eminimki benim gibi fiyatının düşmesini bekleyen büyük bir potansyel kullanıcı kitlesi var. Saygılar

 3. Merhaba hocam bügün saç sütünü aldım bunu sabah akşam düzenli kullanmaya çalışcam inş size 2 tane sorum olucak cevaplarsanız sevinirim 1. Sabah saçlarımı yıkayıp uygulama yapıcam akşam tekrar saçlarımı yıkadıktan sonramı uygulama yapmam lazım ?? 2. Dermaroller kullanımda hijyen önemli her kullanımdan sonra sabunla yıkamalımıyız yoksa sadece suylamı yıkamamız lazım? Şimdiden saolun hocam

  1. Sevgili Gokhan,
   1. Urunun kullanimi sac yikamadan bagimsiz. Genel
   Olarak 2 gunde bir kez saci yikamak uygundur.
   2. Dermaroller kisisel kullanim oldugu icin, kullanimdan sonra sudan gecirmeniz ve haftada bir kez yikamaniz yeterlidir. Umarım dilediginiz sonuclara ulasirsiniz. Selamlarimla.

 4. Hocam merb , bu tür ilaçların cinsellik üzerinde olumsuz bir etkisi oluyor , bu durum geçici bir şey midir ? Bu konuda görüş bildirirseniz sevinirim

  1. Sayin Dikmen, finasterid, dutasterid ya da ticari isimleri ile Proscar ve Avodart kullanildigi surece libido azalmasi yapabilirler. İlaclar kesilince etkileri de ortadan kalkar. Selamlar.

 5. Merhaba! Hocam 6 ay ürünü kullanıp tamamen bırakıyomuyuz yoksa ara ara kullanmaya devam ediyomuyuz çünkü fiyat açısından yüksek ömrümüzün sonuna kadar bu ürünü bırakmıcaksak çok buyuk maaliyet çıkar buda gerçekten ekenomik olarak herkez kaldıramaz bir kutusu zanlımca 2 buçuk ay gidiyor bu konuyada bi açıklık getirirseniz çok mutlu olurum saygılar

  1. Sayin Gokhan, tedavi iki kür. Birincisi 3 ay, ikincisi azaltilarak kullanildigi icin 6-9 ay suruyor. Omur boyu kullanmak olmaz. Ancak erken yasta sac dokulmesi olanlar bu sorunlarini kabul edip sampuan, bakim yagi vb destek urunlere ihtiyac duyabilirler. Selamlar.

 6. Ürününüzün nekadar etkili olduğunu bilmiyorum ama en fazla minoxil kadardır.kullanım bırakılıncada eski haline döner bana göre.20 yıl korur gibi bişey demişiniz bunu nasıl öngörüyorsunuz anlamadım.yeni bir ürün 20 yıl kullanıldımı?saç ekim dahil 10-20 yıl garanti deyemez.ayrıca bu ürün saç ekim fiyatı.başarız ekimlerin çokdaha fazlası şuan başarılı sonuç veriyor.artık iyi teknik kullanılıyor merdivenaltı biyere gidilmezzse tabi.bu fiyata bu ürün hiç mantıklı değil bence.

  1. Sayın İnal,

   Ürünümüzün minoxidil ile alakası yok; Saç ekimine karşı değil destekleyiciyiz. Ürünü kullanan pek çok hekim/arkadaş/saç ekimi yapan uzmanlar ekimden sonra usulüne uygun şekilde ilacı kullandırtıp/önerip kendi başarılarını ciddi şekilde artırıyorlar… Gerçekten çok iyi saç ekimi yapan yerler var ve saç ekimi saç sorunu yaşayanlar için güzel çözümlerden bir tanesidir. Bizim de katkımız “saç sorunlarının çözümü” baharında bir çiçek olmaktır. Ürünü 20 yıl kullanan biri elbette yok; bu bizim hipotezimizin yansıması… Ürünün hangi fiyata mantıklı olup olmadığını ben dahil bilmiyoruz. Bunu piyasa şartları belirleyecektir. Zaten tatminkar bir etkisi yok ise talep görmeyecek ve pek çok ürün gibi bir iki yıl içerisinde kaybolup gidecektir. Selamlar, iyi çalışmalar efendim…

 7. Bende bu yazılan mesajların iyi yorumların sizin tarafınızdan yapılmadığına inanıyorum.Genelde birçok ürün voleyi vurup piyasadan kaçmakla oluyor.eğer ürün gerçekten 6.aydan sonra saçı çıkarıp ürünü bir ömür boyu köleliğini yapmayacaksak.Ben bundan 1milyom tane sipariş edecekmiş.tabi benden önce FBI-CIA-MOSSAD peşimize düşüp bizden ilacı istemezse.benim düşündüğüm kadarıyla böyle bir buluşun gerçekleşmesi bütün dünyaya atom bombası gibi düşer; ve hiç bir şekilde reklam yapmanıza gerek duyulmadan kafanızı kaşıyacak vakit bulamadan gece-gündüz milyonlarca ilaç üretmeye ihtiyaç duyulacak.tabi bu benim düşüncem..!

  1. Hamza bey, ilginc bir yorum getirmissiniz. Tarihe not duşsun ve Ahmet hocanin şarlatanligi aciga ciksin diye herkese acik hale getiriyorum. Selamlar.

 8. bilimi yakından takip eden biri olarak nedense bu çıkardığınız ürünün başarılı olacağını ve yeni gelişmelere faydalı olacağını düşünüyorum keşke deneme ürünü olarak gönderseniz ve başarısını gözle tespit etsek çünkü ürünü alan kişiler yüksek fiyatlar ödeyecek ürünü tanımak isteyecekler ama şundan şüphem yok bir çok çıkan üründen iyi bir sonuç elde edilecek.

  1. Sayın Nergis,

   Bayanlardaki saç dökülmesi için mutlaka ön değerlendirme ve hasta görüşmesine (anamnez) ihtiyacımız var. Şayet bir doktora başvurur ve meslektaşımızı bizimle irtibatlandırırsanız veya görüşme imkanımız olursa elimizden geleni yapacağımıza emin olunuz… Selam ve hürmetlerimle…

 9. merhaba; yaşım 35 erkek tipi saç dökülmesi var tepede o kadar yoğun dökülme yok ama ön taraf bayağı dökük yıllarca çeşitli şampuanlar kullandım en uzun kullandığım bioxcin’di umudumu yitirdim ancak şuan haftada 2 sefer kalanları korumak için doktor bir arkadaşımın tavsiyesi ile bepanthen, evigen, bemiks ve badem yağı karıştırıp uyguluyorum yaklaşık 1.5 aydır ama umutsuzum…… meloxcin hakkında pek fazla bir yorum bulamadım nette fiyatı hakkındada bi bilgi mevcut değil ben bunu kullanmak istesem fiyatı nedir illa sizden randevu almam şartmı? evde kendim kullanamıyormuyum? siteniz dışında başka satış noktası neden yok? madem bu kadar iddialısınız neden kullanan bir kişi bile yorum yapmamış nette? kişiye özel mi davranıyorsunuz? bilgi verirseniz çok memnun olurum iyi çalışmalar dilerim…

  1. Sayın Çırak,

   İlgili doktor arkadaşı arayarak (http://www.meloxcin.com/iletisim/) tüm sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz. Henüz hazırlık aşamasındayız, 750 kişilik deneme ürünü, patent, sağlık bakanlığı ruhsatı, Tübitak vs. ile uğraşıyoruz. 2018 yılı itibarı ile daha görünür olmayı ümid ediyoruz. Selamlarımla…

 10. Hocam meloxcini içindeki ilaç standartmı kişiye özelmi hazırlanıyor bi yazınızda meloxcin tek başına yeterli değil demişsiniz beni kuşkuya düşürdü yanlış yorumlamadıysam… Reboost kullandık 3 ay oluyor cidden bilim bi gram ilerlemiyor bu ülkede herkes voleyi vurma peşinde… yaşım 28 hocam elimden geldiğince saçımı korumaya çalıştım kel değilim ama ilerleyen zamanda adayım önlem almazsam tabi sizin ilaç inş derman olur…saygılarımla

  1. Sayın Ugur Berk,

   Meloxcin tek başına kullanılan, başka ürün kullanılıyor ise kesilmesi gereken bir üründür. Tedavi süresi 6 aydır. Daha sonra saçın korunması için bazı önerilerde bulunuyoruz. Kuşku vs. duymanızın nedeni olan yeri bana yazarsanız okuyup değerlendirebilirim. Vole vurma gibi bir derdimiz yok. Ürün erkek tipi saç dökülmelerinde hemen hemen standarttır. Ancak kişinin muayene ve tetkikleri sonucu ortaya konan bazı eksiklikler var ise onlarla ilgili ilaveler yapılmakta, önerilerde bulunulmaktadır. 6 ay sonra saçınızı nasıl koruyacağınıza dair öneriler o dönemde yapılmaktadır. Selamlarımla…

 11. Hocam ilginiz ve soruna dair alakanız için öncelikle teşekkür ederim ben bu fda onaylı ilaçları saçlarım daha yeni dökülmeye başladığı dönemde prof server serdaroğlunun tavsiyesi ile kullandım fakat ikisininde ne kadar yan etkisi varsa yaşadım olacak gibi değildi bırakmak zorunda kaldım ……proscar. minoxil… bu ürünler belki kullandığınız süre içerisinde belli bir oranda saçınızın başınızda kalmasını sağlıyor ama beş on sene ve daha sonrası başınıza ne geleceği belli değil fda nında olmayacak ürünlere onay verdiği biliniyor diğer şarlatanlarla kıyaslandığında tabiki gerçek bir ilaç denilebilir ama benim kullanmam mümkün olmadı eğer bu sorunları yaşamamış olsaydım zaten şu anda saçlarımda sorun dökülmeye devam eden gidiş olmazdı herhangi bir ilaç yöntem aramak zorunda kalmazdım selamlar

  1. Sayın Acar,
   Haklısınız, ancak ben yine de sizin ekonomik gerçeğinizle örtüşen bazı yararlı yöntemler bulabileceğinizi düşünüyorum. Selamlarımla…

  2. Hocam bir çok eleştirime göstermiş olduğunuz tahammül ve ayrıca sabırla vermiş olduğunuz cevaplardan dolayı size teşekkür ederim umarım meloxcin umduğunuz başarıya ulaşır ..

 12. Hocam merhaba size daha öncede bir iletim olmuştu ve daha sonra sitenizde gördüğüm iletişim noyu arayarak biri ile görüştüm fakat siz mi idiniz bilmiyorum bu geliştirdiğinizi söylediğiniz saç ilacı halk tarafından herhangi bir deneme saygınlık aşamasına gelmeden gerçektende inanılmaz bir fiyat talebinde bulunuldu sayın hocam diğer sayamacacagim kadar buluştu şuydu buydu ilacı bir tarafa bırakırsak fda onaylı 2 ilaç var finasterid yanılmıyorsam 30 tl gibi minoxil 50 tl gibi ikisinide ve daha bir cok ilacı kullanmış biri olarak söylüyorum talep ettiginiz fiyat sıradan vatandaşın asla karşılayamayacagı kadar fazla bir miktar türkiyenin önemli kesimi asgari ücretle hayatını gecindiriyor 1400 tl ile örneğin bende bundan biraz fazla kazanan bir insanım hocam biz bunu nasıl karşılıyalım tabi siz bunu bağdat cad etiler gibi elit kesime yaptım paran yoksa saçında olmasın mantığı ile yaptiysaniz ayrı bu fiyatı patentlede açıklamak mümkün degil az bir hesap bilen biri bu buluşa imza atan biri eğer ilaç gerçekten işe yarıyor ise bundan milyonlara varan kazanç elde edilecegini bilir hocam sizin vicdanınıza bırakıyorum muhasebeyi iyi çalışmalar dilerim

  1. Sayın Acar,

   Açıklayamayacağım kadar çok nedenle, fiyatlar böyle. Ancak sizin de söylediğiniz gibi FDA onaylı iki ilaç var; Türkiye’de proscar (finastenride) ve muadilleri yaklaşık bir aylık 30 tl civarında eczanelerde satılıyor… Minoxidil ise yine sizin söylediğiniz fiyatlarda. Siz kendi açınızdan haklısınız, ancak ifadelerinizde de geçtiği gibi kullanabileceğiniz ürünler var… Bence bu iyi bir opsiyon. Bizim ürünümüzün fiyatının ne olacağını, ne olması gerektiğini belirleyen onlarca faktör var. Kusura bakmayın, bu konuda yapabileceğim birşey yok. Ancak yine ifade edeyim ki, ismini geçirdiğiniz iki ürünü kullanmanız -güvendiğiniz bir hekime danışarak, durumunda arzu ettiğiniz sonuçları almanızı en az sizin kadar isterim. Bir sorunu çözmek kadar o sorunu ucuza çözmek de önemli, bunu biliyorum. Ancak henüz o noktayı başarabilmiş değiliz… Selamlarımla…

  1. Lütfü Bey,
   6. ayın sonunda arzu ettiğiniz düzeyde saçınız çıktığında bundan sonra yapılacaklar o mevcut saçı korumak, dökülmesini geciktirmek ve kişinin saç ve saçlı deri yaşlanmasını ötelemektir. Bunun için 6. aydan sonra tıpkı tırnak kesmek, yıkanmak gibi saçınız için haftada iki gün akşamları 5 dakikanızı ayırarak bakım yapmanız ve önerilen şampuan ile saçınızı yıkamak yeterlidir. Saçlarınız 6 ay ilaç kullanımı+6 ay haftalık bakımları (toplam 1 yıl) ile yaklaşık 20 yıllık fark oluşmaktadır. Bu şu demektir; hiçbir müdahale edilmeseydi 40 yaşında ortaya çıkacak saç görünümünüz 60 yaşına ötelenmiş olacaktır. Selamlar…

  2. Sayın Lütfü Yilmaz,
   6 aylık kullanımın sonunda amaçlanan saçı 10 yıl geriye götürmektir. 6. aydan sonra eğer hiçbir şey yapmazsanız saçınız sonraki on yılda tedavi başlangıcına döner. Ancak basit önlemler ve haftalık 10 dakikanızı alacak bir bakım ile saçlar korunabilir. Selamlarımla…

 13. En iyi ürün tabiki de meloxcin.

  Yıllardır kellik problemi yaşıyordum, piyasada denemediğim ürün/ilaç kalmadı.

  Bu başka bir şey cidden. Yıllardır saç olmayan yerden yeni saçlar çıktı mükemmel bir şey anlatamam. Teşekkürler hocam

 14. merhaba hocam yazınızı okudum bende bu dertten muzdaribim
  eger mümkünse kullandıgınız ürünü bende deneyebilirmiyim
  ürünün ismini mail adresime gönderirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Bu yazıya bir yorum yap

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: