Ahmet KORKMAZ;

Profesör Doktor, Akademisyen,

Saç ve Saçlı Deri Uzmanı,

Bilim İnsanı, Fizyolog…

Çanakkale’de doğdu. Yolu lisede İstanbul’dan, üniversitede Ankara’dan geçti.  Öğrencilik yıllarında da araştırma sevdalısıydı, mezun olduktan sonra uluslararası ve ulusal 200’ü aşkın akademik yayın yaptı. Uluslararası ve ulusal pek çok ödüle layık görüldü. Akademik yayın ayrıntıları için tıklayınız.

Prof. Dr. Ahmet KORKMAZ 2009 yılında “TÜBİTAK Yılın Genç Bilim Adamı” ödülüne layık görülmüş ve ödülü Cumhurbaşkanı tarafından verilmiştir.

Araştırmaları, özellikle saç ve saçlı deri fizyolojisi üzerinde yoğunlaşmıştır.

Deri yaşlanması, deri eklerinin (saç, sakal, kaş ve kirpik) fizyolojisi ile saç dökülmesi ve deride yaşlılığın etkilerinin geciktirilmesi konusunda yaklaşık 10 yıllık bilimsel araştırma yaptı ve yüz güldüren sonuçlar aldı. Türkiye ve ABD’de yapılan ve 10 yıllık bir süreyi kapsayan bu çalışmaların sonucunda “Dermal Papilla İndüksiyonu” ile yeni saç üretimi için saç köklerini aktive eden formülü içeren “Meloxcin”i ve kaş/kirpik fizyolojisi araştırmalarının sonucunda ortaya çıkan kaş ve kirpik köklerini aktive eden “Mercibella”yı geliştirdi.

Türkiye ve dünyada “Dermal Papilla İndüksiyonu” yapan tek kişidir ve tüm kullanım hakları kendisine aittir. 


Prof. Dr. Ahmet KORKMAZ’ın ayrıntılı biyografisi için tıklayınız. Türkçe / English

Prof. Dr. Ahmet KORKMAZ’dan randevu almak için tıklayınız.

Meloxcin erkekler ve kadınlar için ayrı ayrı formülize edilmiş, “Dermal Papilla İndüksiyonu” yapan tek üründür. Scroll Up