Yeter mi bu kadar? Google’a bu ve benzer ifadeler yazdığınızda Türklerin bilimle imtihanı diyebileceğimiz komik ve trajikomik sonuçlar çıkıyor. Denemesi bedava…

Bundan tam bir yıl önce Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan’ın sözleri hakkında şöyle bir haber yapılmış “Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Bedrettin Dalan üniversite bünyesinde yapılan çalışmalar sonucunda, kelliği büyük ölçüde sona erdiren bir krem üretildiğini açıkladı. Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde yapılan çalışmalar sonucunda bu ürünün ortaya çıktığını aktaran Dalan şöyle konuştu: ‘En geç 1.5 ay içinde kremimizi eczanelerde bulabileceksiniz. Saç ektirme ya da saç diktirme yöntemiyle ilgisi yok bu buluşun. Çok derin bilimsel altyapısı olan bir kozmetik ürünü ve patentli bir Türk markası olarak piyasaya sürülecek.”

Üzerinden bir yıldan fazla zaman geçti; isminin Kelopesia olduğu da açıklanan bu ürün halen piyasada yok. Zaten pek çok yerde ismiyle de dalga geçilmiş. Bence de iyi bir isim değil. Aynı haber Cumhuriyet Gazetesi’nde de yer bulmuş (kelliğe çare bulundu). 11 Mart 2016 tarihli bu haberde başka iddialar da var; “Yeditepe Üniversitesi’nin Kayışdağı Kampüsünde kellik kreminin tanıtıldığı bir basın toplantısını düzenlendi. Üniversitenin kurucusu Bedrettin Dalan’ın da katıldığı toplantıda Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, geliştirdikleri kremle ilgili bilgi verdi. Sünnet derilerinin kök hücresinin, bütün hücre tiplerine dönüşebilme yeteneğine sahip olduğununu tespit ettiklerini söyleyen Şahin, ‘Gördük ki bu hücreler çok özel. Besi ortamlarında farklı moleküller üretiyorlar. Diğer hücrelerin üzerine etkileri konusunda araştırma yaptık. Gördük ki bu hücrelerin markerları ile saç hücrelerinin markerları arasında benzerlik var. Bu hücrelerin saç üretmesiyle ilgili çalışma başlattık.’ diye konuştu.”

Saç dökülmesi yaygın bir sorun. Her iki cinste de görülüyor. Erkeklerde genelde AGA (androgenetik alopesi) genetik ve hormonal nedenler ön planda. Kadınlarda saç dökülmesi biraz daha karışık. Ancak iyi planlanmış bir tedaviye genelde kadınlar erkeklerden daha kolay cevap veriyorlar. 

 

İLK DENEME HAYVANLARDA
3 yıllık çalışma sonucu elde ettikleri kremi ilk olarak hayvanlar üzerinde denediklerini ve iyi sonuçlar aldıklarını söyleyen Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin, “Tıraş edilen farelerin sırtına formülü sürdük. 12’inci günde hayvanların sırtının kılla kaplandığını gördük. Üstelik siyah farelerin yeni kılların çok daha koyu olduğunu gördük” dedi.

KADINLARDA KESİN SONUÇ
Aynı ilacı insanlar üzerinde denediklerini ve başarılı sonuçlar aldıklarını belirten ve fotoğraflarla gösteren Şahin, kadınlardaki etkinin erkeklere göre daha belirgin olduğunu söyledi. İlacın ticarileşme sürecinin devam ettiğini söyleyen Şahin’e destek veren Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan, ilaca yarı Türkçe yarı latince “Kelopesia” adını vermeyi düşündüklerini söyledi.

1 AY İÇİNDE ECZANELERDE
Yeditepe Üniversitesi’nin patenti en yüksek üniversite haline geldiğini söyleyen Dalan, ” Ülkelerin zenginliği insan sayısına göre değil, ürettikleri teknolojiye göredir. Bir ülke gerçekten zengin olmak istiyorsa, ikinci sınıf ülke değil, birinci sınıf ülke olmak istiyorsa, olmazsa olmaz şart, bilim ve teknoloji üreterek artı değer kazanmaktır” diye konuştu. Ürettikleri kellik kremin oda sıcaklığında kalmadığını söyleyen Dalan,” Oda sıcaklığında stabilize etme çalışmalarımız sürüyor. En geç 1 ay içinde eczanelerde bulunabilir hale gelecek” dedi.

Aralık 2016 tarihinde konu ile ilgili bir başka haber çıktı; “Yeditepe Üniversitesi ile yapılan görüşmeler sonucu ürünün 2017 yılına ertelendiği bilgisine ulaşıldı. Ocak ayının sonuna doğru çıkması planlanan ürünün tekrar ertelenmesi gündemde. Üniversite yetkililerinden alınan bilgilere göre Kelopesia’nın çıkışı 2017 yılının Mart ayına kadar sürebilir.Ayrıca üniversite yetkilileri ürünün fiyatı hakkında da henüz net bir bilgi olmadığı bilgisini verdi.Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fikrettin Şahin kremi bu sözlerle anlatmıştı.3 yıldır krem üzerinde çalıştıklarını kaydeden Şahin, kremin ilk olarak hayvanlar üzerinde denediğini ve iyi sonuçlar aldıklarını açıklamıştı. Formül ilk olarak fareler üzerinde denendi. Sırtı traş edilen farelerin 12 günde sırtı kılla kaplandı. Siyah kıllı farelerin yeni tüyleri daha koyu çıkmaya başladı. Formülde sünnet derisi kullandıklarını söyleyen Şahin:  ‘Gördük ki bu hücreler çok özel. Besi ortamlarında farklı moleküller üretiyorlar. Diğer hücrelerin üzerine etkileri konusunda araştırma yaptık. Gördük ki bu hücrelerin markerları ile saç hücrelerinin markerları arasında benzerlik var. Bu hücrelerin saç üretmesiyle ilgili çalışma başlattık’ dedi.”

Hayvanlar üzerine denenen ilaç daha sonra insanlar üzerinde de denendi. Saç çıkma oranının erkeklere göre kadınlarda daha belirgin olduğunu söyledi. İlacı deneyen insanlar arasında ünlü komedyen Şafak Sezer de vardı. Şahin, Şafak Sezer’e ‘yeğenim’ diyerek hitap etti. Şahin, Yanına çağırdığı Sezer için, Şafak Sezer’in de gönüllü deneklerden biri olduğunu söyledi ve Sezer’in saçlarını göstererek “Burada hiç saç yoktu, saç çıkmaya başladı.” diye konuştu.

Bu süre zarfında bir ecza şirketi ilaç buldu, 300 küsür gönüllü üzerinde denedi ve başarılı sonuçlar ortaya çıktı.

Sonra baktılar kelliğe çözüm bulunamıyor, kalıcı dövme modası pompalandı. Bunların hepsi internette var. Ama bir tek kelliğe çözüm yok.

Erkeklerde ana sorun saç dökülmesi iken kadınlarda saçın yanında kaş ve kirpik dökülmeleri de önemli birer psikososyal sorun olarak karşımıza çıkıyor. 

Leyla Çabuk isimli bir herbalist hanımefendi de topa girdi. Bitkisel bir karışımla kelliğe kesin çözüm geliştirdiğini iddia etti. Ama oradan da ses çıkmadı.

Bu arada bir İspanyol bilim adamı kansere çare ararken kelliğe çözüm buldu ve bu  televizyonun kanallarından Habertürk’te reklam oldu (haber). Türkler bu haberde kelliğin anlam ve önemine değinen mühim konuşmalar yaptılar.

Ve Ocak 2016’da Ankara Üniversitesi topa girdi. “Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, araştırmacılarının, nano-teknolojik yöntemlerle geliştirdikleri sağ bakım ürünü gün yüzüne çıkıyor. 1,5 yıldır yaklaşık bin 500 denek üzerinde başarı ile denenen nano-teknolojik saç bakım kremi eczane raflarında yer almaya başlıyor. Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde geliştirilen teknoloji, organik bitki özlerinin etkin şekilde saç dökülmesine ve zayıflamış saçları tekrar güçlendirmeye yarıyor.
Nanomaks Ar-Ge Direktörü Dr. Sezen Demirtaş, kendi ürettikleri teknoloji ile bazı bitki özlerini aktif hale getirebildiklerini ve bu bitki özlerinin deri altında kollagen üretimini tetikleyebildiğini gösterdiğini ifade ederek, ‘Bizim kendi ürettiğimiz özel makinelerle nano-teknolojik yöntemlerle bitki özlerini aktif hale getirerek yeni formülasyon geliştirdik. Burada saç bakım kremi adında ürettik. Kel bir insanın saçın bir mercekle bakarsanız, köklerinin yerinde durduğunu görebilirsiniz. Bizim geliştirdiğiniz yöntemde deri altına bir mesaj gönderiyoruz ve kollajen üretimini tetikliyoruz. Yaşla beraber azalan kollajen döngüsü hızlanmaya başlıyor. Kişinin gençliğindeki seviyelere çıkıyor. Gençliğindeki ve çocukluğundaki saçları ne vaziyetteyse aynı duruma yavaş yavaş geliyor.’ diye konuştu.”

Bu ürün galiba piyasada var; N2C Hair Care Cream isimli bu üründen fayda gören var mı bilmiyorum. Ürünün içinde 11 çeşit bitkinin yağı ve bir de keratin… Bitkisel yağların saça faydalı olduğu eskiden beri biliniyor. Ancak saç telinin bakımı ayrı saç çıkarmak apayrı bir mesele… Zaten Ekşi Sözlük ürünü yerden yere vurmuş çoktan.

Sonuç olarak kellik olduğu yerde duruyor. Ben bu konuda elimden geldiğince bilimsel verileri kullanarak konuyu anlatmaya çalışıyorum. Bir iki nokta ile bu yazıyı tamamlayayım.

 1. Sadece bitkisel karışımlarla saç çıkmaz. Bu yıllarca denenmiştir. Ancak bitkilerden yardım alınabilir.
 2. Kimyasal ifadesinden korkmayın. Her şey nihayetinde kimyasaldır. Her kimyasal zararlı, her organik yararlı demek değildir.
 3. Organik, doğal, natürel gibi ifadelerin içi boş olabilir, hemen inanmayın, araştırın, güvendiğiniz hekimlere sorun.
 4. Saç çıkması için saç kökünün çok iyi tanınması ve onun motive edilmesi gerekir. Bunun nasıl olduğunu daha önce anlatmaya çalışmıştım.
 5. Kelliğin çözümü var ve bitkisel filan değil. Ama burası bilime ev sahipliği yapan bir ülke de değil. Herkes voleyi vurma parayı bulma peşinde.
 6. Ben yine de vazgeçmedim. Kelliğin ilacını tüm engellemelere rağmen ürettik. Sonuçlarımız çok iyi, bu sitede gördüğünüz çoğu fotoğraf bizim sonuçlarımız, ancak reklam yapmak uygun değil. Merak edenler için www.meloxcin.com sitesinde ve çok yakında hizmete girecek olan www.mercibella.com sitelerinde bilgiler ve bilimsel veriler mevcuttur.

 

Not; Yeditepe Üniversitesi’nin duyurduğu ürün Reboost ismi ile

Temmuz 2017 tarihinde piyasaya çıkmıştır.

Ürün hakkındaki görüşlerimi bu linke tıkılayarak öğrenebilirsiniz. 

 

WWW.MELOXCIN.COM

 

Bilimin ışığında kişiye özel çözümler…

 

 

56 Comments

 1. Bir kaç senedir bende saç kaybımdan müzdaribim ve artık can sıkıcı noktaya doğruda ilerliyor ama inan şu iki haftadır çol ümitliyim sayenizde öncelikle size ve emeği geçen herkese teşwkkür ederem Allah hepinizden razı olsun bu yaptığınız şey gerçekten hem ülkemiz hem insanlık adına çok çok önemli bi gelişme malasef ülkemiz böyle gelişmelere çok aç olduğu için kimse inanamıyor ve desteklemiyor.hocam gerçekten çok büyük bir şey başarmışsınız tek sıkıntı oda şuanlık ürünün fiyatı onunda üstesinden geleceğinize inanıyorum sizin gibi insanlar bizim gibi gençlere öncülük etmeli ki artık birilerine gebe kalmayalım Allah yar ve yardımcınız olsun Not:imla ve yazım yanlışlarım için kusura bakmayı

 2. Merhaba ahmet bey 18 yasında tepemdekı tum saçları kaybettım 27 yasındayım 22 yasında bı saç ekımı yaptırdım basarısız bır ekım oldu 3 yıldır protez saç kullanıyorum artık gercekten ezıyet olmaya basladı konuyu da tam olarak anlayamadım açıkcası benım durumuma care olurmu yardımcı olursanız bılgılendırırseniz cok memnun olurum sımdıden tesekkur ederım

  1. Sayın Kaptan,
   Öncelikle bu kadar erken yaşta saç sorunu ile karşılaştığınız için üzgün olduğumu ifade etmeliyim. Bizim ürünümüz saç ekimi yapılmış kişilerde (şayet saç ekiminden hemen sonra başlanırsa) son derece etkili… Ancak saç ekiminin üzerinden 6 ay geçtikten sonra, size saç ekilirken açılan kanalların etrafında bizim skar dokusu ya da fibröz bant dediğimiz ve yeni saç oluşmasına engel olan bir yapı oluşuyor. Bu nedenle saç ekimi yaptırmış kişiler ile mutlaka birebir görüşmek ve derinin ne kadar fibröz yapıya sahip olduğunu değerlendirmemiz gerekiyor… Selamlar ve kolaylıklar dileklerimle…

 3. Tekrardan merhaba doktor bey… Soruma verdiğiniz cevapla beni gerçekten ümitlendirdiniz teşekkür ederim peki seboreyi geçirebilmek için özel bir doktoramı başvurmak daha iyi olur yoksa herhangi bir hastaneye gitmek yeterli olurmu.. Son olarak son birkaç yılda dökülen saçlarımızın kökleri aslında hala yaşıyormu yani bunuda cevaplarsanız sevinirim saygılar iyi günler…

  1. Burak Bey,

   Bu bizim işimiz, bu zamana kadar saç dökülmesi sorunu olan 18-65 yaş arası bize başvuran hastaların %96’sında başarılı ve kişiyi tatmin eden sonuçlar aldık. Bu sorularınızı cevaplayabilmem için hakkınızda daha ileri bilgilere ihtiyacımız var. Selamlarımla…

  1. Sayın Yaşar,

   Ne demek istediğinizi anlayamadım. Ben ürünü, patenti ve kendisi ortada olan birisiyim. İcraat derken ne kast ettiğinizi anlayamadım. Bizler gizli köşelerde, mevsimlik ürünlerle değil, 15 yıllık ar-ge geçmişimiz ile ortadayız. Eğer icraat görmek istiyorsanız sitemdeki kısa özgeçmişimi inceleyebilirsiniz. Umarım sizin de en az benim kadar icraatınız vardır. Selamlarımla…

 4. Merhaba doktor bey. Benim yaşım 21, 3 yıldır saçımda seboreik dermatit var sebebi ise deniz suyundan mikrop kapmış olmam. Saçımda genel dökülme var ve artık iyice seyrekleşmeye başladı ve öğrenciyim aynı zamanda sorum şu inşallah cevaplarsanız çok sevinirim… Dökülen bu saçlarımı eskiye döndürebilme imkanım varmı yani 3 yada 4 sene öncesi gibi en azından yüzde 70-80 oranında genç yaşlı insanların saç köklerinin ölmesi çok düşük ihtimal demişsiniz??
  Bir diğer sorum bu hastalığın kesin çözümü ne zaman bulunur sizce lütfen cevaplarsanız çok sevinirim saygılar…

  1. Burak bey,
   Seboreik dermatit kolayca cozulebilir. Saclariniz rahatlikla geri cikabilir. Cok daha zor ve ileri yaslardaki vakalarda dahi sonuclarimiz oldukca basarilidir. Selamlarimla.

 5. Hocam ürününüz tek başına yeterli sonuçlar kesinmi lütfen bilgilendirme yaparmısınız genç kullanıcı için daha mı etkili saçı korumak için herkes saç ilacı üretiyor ama işe yarayan yok… 6 ay kullandık diyelim sonra saçı nasıl korucağız… Şimdiden tşk

  1. Ürünümüz herhangi başka bir ürün ile kombine edilmemektedir. Genç, ince yapılı ve sigara içmeyen kişilerde daha etkindir. Selamlarımla… Kesinlik tıbbi yaklaşım ve tedavilere uygun bir ifade değildir. Başarı oranımız yaklaşık %96’dır. Her 100 vakadan 4’ünde arzu edilen düzeyde saç çıkmamaktadır. Bu kişiler genelde uzun süre saçsız olduğu için derilerinin ultraviyole yükü çok olanlar, saç ekimi yaptıranlar ve ileri yaşlı kişilerdir. Selamlarımla…

 6. Merhaba dr bey
  20yaşında üzüntü sonucu saçlarımı erkek tipi dökülme olarak kaybettim,denemediğim hiçbirşey kalmadı ama maalesef netice yok,şu an 44 yaşındayım ve saçlarım beyaz ,hala vazgeçmedim ve duyduğum şeyleri deniyorum,lütfen banada yardımcı olun dr bey ,uğraşmaktan vazmı geçmeliyim artık buyaştan sonra sonuç alınırmı
  teşekkür ederim

 7. Ahmet Bey ;
  Öncelikle iyi günler 20 yaşındayım saçlarımda son 3 yıldır inanılmaz dökülme var ne kadar ilaç varsa hepsini kullandım fayda olmadı aileden kaynaklı olarak teyit edildi bu yaşta saç ektirmem uygun mudur? Değilse ne gibi tedaviler var
  Boldıxil ilacını kullanmadım bu ilacı önerir misiniz?
  teşekkür ederim

  1. Sayın Sahici,
   20 yaşında bir gencin saçlarının dökülmesinin altında mutlaka bir neden olmalı… Hangi ilaçları ya da ürünleri kullandınız bilmiyorum ancak nedeni ortaya koymadan bu kadar çok ürün denemeniz doğru değil… Bir gencin 17-20 yaş arası saçlarının dökülmesi çok sık karşılaşılan bir durum değil. Bu nedenle size neyin iyi geleceğine dair bir öngörüde bulunamam. Genel olarak saç ekimi için 40 yaş öncesi erkendir. Siz hele çok gençsiniz. Bence öncelikle sorunun ne olduğunu, saçlarınızın niçin bu kadar erken yaşta dökülmeye başladığını bir uzman hekim aracılığı ile öğrenmeye çalışınız. Bahsettiğiniz ürünü bilmiyorum, ancak böyle bir ilaç olduğunu da zannetmiyorum. Şampuan, losyon vs. gibi bir ürün ise mutlaka içerik bilgisi ve uzman önerisi almanızı tavsiye ederim. Selamlarımla…

 8. Ahmet bey merhaba
  21 yaşında erkeğim. Alnimin her iki tarafında belirgin açılmalar var. Saç ekimi yaptırmayı dusunuyorum fakat herhangi bir saç analizi yaptırmadım. Yani yaşımın genç olması sebebi ile açılan bolgelerde saç hücrelerinin ölmediğini düşünerek farklı çözümler aramaktayim. Buna bağlı olarak önerdiğiniz urunu kullanarak açılan bolgelerin tamamen kapanması ve saçlarımın daha saglikli bir gorumune kavusmasını saglayabilirmiyim. Teşekkürler.

  1. Sayın Hamamcı,
   21 yaşında bir gencin saç ektirmesi çok doğru bir çözüm değildir. Her ne kadar saçınızı görmesem de tipik bir erkek tipi dökülme tarif ediyorsunuz. 21 yaşında bir gencin saç kök hücrelerinin ölmüş olma ihtimali oldukça düşüktür. Dolayısı ile indüksiyonla bu tür dökülmeler kolaylıkla geriye döndürülebilmektedir. Benzer örnekleri Amerika Birleşik Devletleri’nde patentin ve ürün lisansının sahibi North Star Scientific LLC. şirketinin http://www.northstarsci.com adresinde görebilirsiniz. Ancak saçınızın fotoğraflarını görmeden ve bazı sorular sormadan sonuçlar hakkında beklentilerinizi yönlendirmek doğru olmaz. Her tür yardım için http://www.meloxcin.com sitesindeki irtibat numaralarını arayabilirsiniz. Selamlarımla…

 9. basimin ust ,yan ve arka bolgesi 10 yildir neredeyse tam sacsiz,urun bu kadar uzun sure once olusan kellikte de etkili mi acaba?

  1. Sayın Pınar,
   Ürünün etkinliği kelliğin ne zaman oluştuğundan ziyade, derinizin durumu ve dermal papilla dediğimiz doğurgan hücrelerin derinizde olup olmadığı ile ilgilidir. Bu konuda herhangi bir öngürüde bulunabilmek için muayene olmanızı öneririm. Selamlarımla…

  1. Sayın Yalçın,

   Yazdıklarım ve iddialarımın arkasındayım; yalan, dolan, aldatma, reklam amaçlı kandırma asla yok. Ayrıntılı bilgiyi 530 1131076 nolu telefondan alabilirsiniz. Selamlarımla…

 10. Sayın hocam her kellik ilacı buldum iddiasında olan prof dr sözde bilim insanı hep aynı iddia ile diğerleri şarlatanlık bilimle ilimle gercekle ilgisi yok biz bu kelliğe yönelik ilacı bulduk diyerek kendini cilalayıp patlatıyor ama sonuç sokakta insanların kafaları ayna gibi parlıyor..reboost denilen bu ilacı kullandım 4.5 aydır sonuç tam bir fiyasko onlarada söyledim musluktan akan suyu kullansam belki biriki saç çıkardı bukadarmı ucuz bu ülkede ne idüğü belirsiz bir ürüne 300 tl isteyip nerdeyse yüzde yüz çıkarıyor saclarınızı deyip hiç birşey olmayıp yalan ortaya çıkıncada siz yuzde bir insanda sonuç alamadığımız kişiler densiniz diyerek arsizlikla olayın üstüne cikarak ne vurursam kardır diyerek utanmadan yollarına devam etmekte olan sözde üniversite prof uzman larla dolu hepsi aynı en iyisi kendisi sözde örneğin meral sasoglu prof çıkardığı ilaç intetnetten bakın tamamı fiyasko hala bunca tv reklam nasıl cikiyorlar inanılır gibi degil mezoterapi prp hepsi yapan merkezler onlarda aynı benzer iddialar ve benzer sonuçlar nen yıllardır saclarim korumak icin gitmedik dr prof bırakmadım tamamı fiyasko şimdi bir ilaç buldum diyen birinin ürünü muuhattaba ücretsiz olarak vermesi kişinin başında gerçekten etkinliği olduğunu gördüğünde ücretli olarak alması dışında gerisi bana göre yeni vurgun denemesinden başka birşey değildir eğer ürüne güveniyorsanız saç çıkaracak kadar ürünü ücretsiz vererek doğruluğunu ortaya koyarsınız

  1. Sayın Acar,

   Söylediklerinize hak veriyor, yaşadıklarınızı en azından anlamaya çalışıyorum. Uzunca siteminizin sonundaki önerinizi Şubat 2017-Temmuz 2017 tarihleri arasında icraa ettik. Bizim televizyonlarda veya başka medya mecralarında büyük bütçeli reklamlarımız yok ve sanırım hiç olmayacak. Biz ürünümüzü hastalara değil, hekimlere anlatıyoruz. Mekanizması, mantığı, farklılığı vs. Bunların yetmeyeceği düşüncesi ile üründen meslektaşlarımıza yeterince numune vererek etkinliğini kendilerinin görmesini istedik. Bu basamaklar geçti; şimdi ürünün Sağlık Bakanlığı ile idari, Tübitak ile teknolojik gerekliliklerini yerine getiriyoruz. Patentimizi aldıktan sonra gerek bizim ülkemizde gerekse ABD’de “klinik çalışmaları” da yapılacak. Ancak bu noktadan sonra halka anlatabilecek duruma geleceğiz. Umut tacirliği, sür çıksıncılık, herkesin saçı çıkar veya mucize gibi iddialarımız yok. Biz (hekimler) hastaya ne kadar süreye ihtiyacımız olduğnu, ne kadar yardımcı olabileceğimizi anlatıyoruz. Bu zamana kadar yüzümüzü yere baktıran bir sonucumuz yok. Bunları bize güvenin diye söylemiyorum. Sadece elimizden geldiğince etik, ahlaki ve insani bir noktada durmaya çalıştığımızı, kimseyi aldatmak gibi bir niyetimizin asla olmadığını ifade ediyorum. Selam ve hürmetlerimle…

 11. Valla insanın inanası gelmiyor çünkü bu zamana kadar hep kandırıldık gerçekten ayrıca ürünü pek bilende yok bu yüzden düşündürüyor insanı..

  1. Sayın Veysel Bey,
   Çok kirli bir pazar olduğunu kabul ediyorum; ne deseniz haklısınız. Sizden “bilinirlik” açısından sadece Ekim ayı başına kadar izin istiyorum. Sağlık Bakanlığı ile mevzuata uygunluk konusunu halledip, patenti elimize aldığımızda daha görünür olmayı ümit ediyoruz. Selamlarımla…

  1. Sayın Tuğcu,
   Genel bir prensip olarak en son dökülen saçlar ilk, en erken dökülen saçlar en son çıkar. Bundan başka, kişinin saçlı derisindeki bağ dokusu artışı da buna neden olabilir. 3 ayın sonunda halen farklılık yeterince kapanmamış ise ek bazı uygulamalarla aradaki fark kapatılabilir. Selamlar…

 12. Ahmet hocam urünu bir buçuk aydir kullaniyorum, kafam mayin tarlasi gibi delik desik oldu birde derim koyulasti. Bunlar normalmi?

  1. Sayın Demirkılıç,
   1. Her yeni cikan saç deriyi deldiği noktada bir kuyucuk oluşturur. Bu yeni saçların çıktığının ilk işaretidir.
   2. Saçlı derideki koyulaşma saçlarınızın siyah (ya da) kendi renginde cıkacağının önemli bir bulgusudur. İyi günler.

  1. Hayır Efendim,
   Kaş görünüş olarak saça benzer olsa da, yaşam döngüsü farklıdır. Dolayısı ile kullanımı önerilmez. Bunun için ayrı ürün var, onu öneririm. Selamlar

 13. ürünü çok büyük bir memnuniyetle kullanıyorum. Saçlarımdaki beyazlıklar azalmaya başladı, ancak tamamen siyah olmadı. hocam acaba tam olarak ne zaman beyazların tamamı koyulaşcak? selamlar, kolaylıklar..

  1. Sayın Selçuk, saçın orjinal rengi için yeni çıkan saçlarınıza bakmalısınız. Ürünün içerisinde saç telini boyayan herhangi bir madde/boya yoktur. Dermal Papilla İndüksiyonu sonucu yeni çıkan saçlarınız kendi renginde çıkacaktır. Bu etki gözlemleyebilmek için en az 3 aylık sürenin geçmesi gerekir. Selamlar.

 14. Sayın Hocam,
  Bilgilerden ve üründen çok etkilendim. Kocamın tepede ve önlerde hiç saçı yok. Ürüne nasıl ulaşabilirim acaba? hediye etmek istiyorum.

 15. Ben meloxcin ürününden kullanıyorum. Piyasada bahsedilen diğerlerine bakmayın bile. Acayip bir şey bu. Yolda görenler bile tanımıyor

Bu yazıya bir yorum yap

Scroll Up
%d blogcu bunu beğendi: